П’ять новеньких автомобілів 25 вересня отримали бригади екстреної медичної допомоги Волині, а ще п’ять тих, які були у використанні, передали на пункти швидкої допомоги на заміну старих УАЗів. Нові машини було закуплено за кошти Національної служби здоров’я України. Вони призначені для забезпечення роботи спеціалізованих бригад, які надають допомогу хворим на COVID-19, а також для транспортування хворих з тяжким перебігом недуги в лікувальні заклади області.

Дві нові машини дісталися першому та другому міським відділенням Луцька, по одній – Ківерцівському, Маневицькому та Любомльському районним відділенням. Натомість автомобілі, які вони мали у вжитку, передають для своїх пунктів.

Володимир Шмаль додав, що відтепер на Волині працюватиме 11 спеціалізованих бригад, які виїжджатимуть до хворих на COVID-19.

«Автомобілі отримали передусім ті райони, які вкрай їх потребували. Наприклад, Маневичі – на перетині всіх трас – і українських, і міжнародних. Так само й Любомль. Крім того, у цих районах бригади мають виїжджати до хворих у віддалені села, – зазначив він. – Тож до розподілу підходили раціонально. Спеціалізовані бригади є у Нововолинську, Ковелі, дві в Луцьку, а тепер ще додадуться Любомль, Ківерці, Маневичі та ще дві бригади в Луцьку».

Народна депутатка України Ірина Констанкевич дуже допомагала у цьому питанні, адже переймалася, щоб на її 23 округ було виділено автомобілі швидкої допомоги, бо ті, якими медики їздили на виклики, давно вже відслужили й постійно ламалися.

«У нашому районі швидкі у дуже занедбаному й аварійному стані, тому ми мали в них гостру потребу. Тож дуже приємно, що нам виділили новий автомобіль, яким медики їздитимуть до пацієнтів. Щиро дякуємо Володимирові Зіновійовичу за співпрацю з народним депутатом Вячеславом Рубльовим, який також нам завжди допомагає», – зауважила депутатка Рожищенської районної ради, помічниця народного депутата Оксана Філіпчук.

«Ми дуже раді, що тепер матимемо хороший автомобіль, – каже старший фельдшер пункту Луків Турійського відділення Олена Сидій. – Адже той, який мали, був у жахливому стані. Їздити цим УАЗом на виклики було дуже некомфортно і нам, і хворим. Там усе не так, як треба, адже машина не укомплектована для транспортування пацієнтів. Нам було дуже соромно виїжджати на аварії, а їх, на жаль, трапляється чимало, цього місяця, наприклад, було вже три. У автомобілі влітку спекотно, взимку холодно, місця мало, повно пилу, який залітає через щілини. Хворих на ношах доводилося класти на підлогу. Тепер і пацієнтам, і медикам буде набагато комфортніше».

«Ми отримали не зовсім новий, але набагато кращий за два, що в нас були, автомобіль, – додала фельдшер, тимчасова виконувачка обов’язків відповідального фельдшера пункту Велимче Ратнівського відділення Валентина Нікончук. – Наші водії докладали дуже багато зусиль, щоб ті машини були на ходу, постійно їх ремонтували. Адже ми обслуговуємо чималу територію, тож авто мають бути завжди на ходу, бо ж доводиться виїжджати у віддалені села. Сподіваємося, що з новою машиною робота піде по-новому й буде краще, що вона нам гарно служитиме. А ми служитимемо людям».