ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

Комунального підприємства “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Волинської обласної ради

Станції швидкої медичної допомоги в Україні були створені за зразком віденських, ще наприкінці 19 століття. Перші станції відкрились: у Києві в 1881 році, у Львові – 1890 році, в Одесі -1903 році.

На Волині перший заклад з’явився у Луцьку, наказом облздороввідділу від 12 грудня 1939 року №402 утворена “Міська швидка допомога” ( запис № 2830 в журналі реєстрації вхідної кореспонденції Тимчасового управління м. Луцька). Розміщувалась вона по вул. Королеви Ядвіги, 7 (теперішня вул.Б. Хмельницького, 3).

До штату медичної допомоги увійшло 30 чол., 9 з яких були лікарями. Функціонувало всього 2 бригади, у розпорядженні яких знаходилось 3 автомобілі. Серед праціників були як уродженці великих міст таких як Києва, Варшави, Кишенева, так і вихідці з ближніх сіл. Очолив міську швидку допомогу Вольф Климбурд Хаімович. До початку Німецько-радянської війни (1941р.) штат установи збільшився до 46 посад.

Після війни відновила свою роботу 01 квітня 1944р. як «Станція швидкої допомоги». В той час станція налічувала 2 лікарів та одного фельдшера, на посаді виконуючого обов’язки лікаря. Завідувачем станції в той час був Іваницький О. Поступово установа збільшувалась і вже в 1969 році в її складі було 5 бригад.

У 2009 році в складі установи налічувалось 14 бригад, 19 носилкових автомобілів, персонал налічував 331 штатну посаду, з яких 60- лікарських.

У 2013 році в рамках реформування галузі медицини шляхом реорганізації та об’єднання всіх існуючих підрозділів швидкої медичної допомоги (ШМД), медицини катастроф і санітарної авіації в межах області створюється єдина установа: комунальний заклад «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Заклад створений відповідно до рішенням Волинської обласної ради від 25.01.2013 року №16/2 “Про утворення комунального закладу “ВОЦЕМДМК”. Розпочав функціонування в якості окремої юридичної особи від 01.04.2013 року.

Комунальньне підприємство «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради забезпечує цілодобове надання екстреної медичної допомоги мешканцям Волинської області при раптових захворюваннях, нещасних випадках та забезпечує ургентну госпіталізацію пацієнтів в заклади охорони здоров’я області.В грудні 2015 року заклад отримав першу акредитаційну категорію.

Вся інформація із території надходить в один центр, а не в декілька, як раніше. Єдина диспетчерська служба, оснащена сучасною технікою, контролює пересування бригад, їхнє місцеперебування для оперативного забезпечення і чіткого контролю вчасного приїзду бригади екстреної медичної допомоги.

На сьогодні екстрену допомогу на Волині реалізують бригади ЕМД розміщені по території області таким чином, щоб забезпечити максимально швидкий доїзд до потерпілого чи хворого. Мережа пунктів поступово розширюється відповідно до потреби у конкретних районах.