Віднедавна луцькі бригади Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф мають нову якісну, комфортну, а головне – теплу форму. Медики зізнаються: костюми такої якості, та ще і з шапками, а також у демісезонному й зимовому комплектуваннях у них вперше. 229 комплектів для виїзних бригад та 61 комплект для диспетчерів на загальну суму близько мільйона гривень закупив Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

Шмаль В.З.

«Ми щиро дякуємо Фонду за цей королівський подарунок, адже такої форми у нас не було, починаючи з 2013 року. Медики шукали її собі самі – хтось міг пошити, а хтось купував і на гуманітарці, – розповів очільник Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль. – Звісно, така форма була різною і за кольорами, і за якістю. Тепер же наші медики матимуть однакове екіпірування і нас усі будуть упізнавати, а це також важливо в нашій роботі».

Він також додав, що форма є дуже зручною, тож працівникам виїзних бригад у ній буде комфортно працювати та надавати екстрену медичну допомогу населенню.

«Екстрена медична допомога – це перші лікарі, яких бачить людина, що опинилася сам на сам із хворобою і потребує невідкладної допомоги. Тому надзвичайно важливо, щоб медики почувалися і комфортно, і щоб вони розуміли, що працюють у достойних умовах, – зауважила заступниця голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода. – Як сказав Володимир Зіновійович, із 2013 року їм не видавали форми, і це насправді жахлива ситуація, адже люди, які отримують і так невелику зарплату, мусять ще самі забезпечувати себе спеціальною формою. Очевидно, що таке вбрання має мати і світловідбивні елементи, адже на дорогах бувають різні ситуації. І, звісно, форма має бути теплою».

Зі слів Володимира Шмаля, спілкуючись із засновником Фонду, народним депутатом Ігорем Палицею, він озвучив цю проблему, Ігор Петрович пообіцяв допомогти й слова свого дотримав.

«Ми вивчали різні можливості, розглядали різні варіанти цієї допомоги та вирішили, що варто допомогти усім бригадам екстреної медичної допомоги міста Луцька, – додала Катерина Шкльода. – Форма, яку придбали, дуже якісна, одного з найкращих українських виробників».

Форму шили за індивідуальними замірами для кожного працівника Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Крім того, що вона якісна, тепла та функціональна, це ще й естетично. Адже працівники екстреної медичної допомоги та медицини катастроф мають бути упізнаваними, коли виїжджають на виклики чи ДТП.

Володимир Шмаль наголосив, що це не перша співпраця Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом».

«Ми зверталися по допомогу до Фонду, коли наша диспетчерська запрацювала по-новому. Тоді на 120 тисяч гривень було закуплено комп’ютерне обладнання для забезпечення її роботи. А торік нам придбали комплект манекенів для навчально-тренувального відділу», – розповів він.

«Ми дуже задоволені. Форма зручна, тепла. Таких зимових курток і шапок ми ніколи не мали, – каже лікарка бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ангеліна Воробей. – Важливо, що є багато кишеньок, у яких зручно носити інструменти, що мають бути напохваті. Дуже добре, що навіть крій рукавів продуманий: на ліктьових згинах вони пошиті так, що це не сковує рухів, крім того, вони відстібаються й куртка за потреби перетворюється на жилетку. Може здатися, що це дрібниці, але насправді це дуже спрощує роботу, коли діяти треба швидко. Є й нагрудна кишеня для смартфона, на який отримуємо виклики. Ми бачимо, що і якість форми хороша. Бо та, що в нас була раніше, дуже швидко зносилася. Сподіваємося, ця прослужить нам довго».

Варто додати, що з обласного бюджету виділено кошти на закупівлю форми для бригад екстреної медичної допомоги та медицини катастроф усієї області, тож незабаром вони нею будуть забезпечені.