01 квітня комунальне підприємство «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради святкує свій перший ювілей.
   В рамках реформування галузі медицини Волинської області, шляхом реорганізації та об’єднання всіх існуючих підрозділів швидкої медичної допомоги в межах області, 05 січня 2013 р. рішенням позачергової сесії обласної ради у Волинській області було утворено єдиний комунальний заклад «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», як окрема юридична особа розпочав свою роботу 01 квітня 2013 року.
   Рішенням сесії Волинської обласної ради від 20.12.2018р. № 22/29 заклад був реорганізований у комунальне підприємство “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Волинської обласної ради.
Це був лише початок великої праці — створення центру, який координував би, за допомогою сучасних технологій та обладнання, роботу бригад екстреної медичної допомоги.
   У 2013 році КЗ «ВОЦЕМДМК» об’єднав 39 пунктів ЕМД, 70 бригад ЕМД де працювала 951 особа. Центр мав 20 автомобілів швидкої допомоги типу В, з яких більшість мали термін експлуатації більше 10 років та 4 автомобілі швидкої допомоги типу С. Решта автомобілів швидкої допомоги були тип А.
   Старі, орендовані санітарні автомобілі, застаріле обладнання було найбільшою проблемою новоутвореного центру. 63 автомобілі «швидкої», які передали у Центр екстреної медичної допомоги з центральних районних лікарень – були списані ще в Радянському Союзі
  Але, ці 10 років не пройшли даремно.
   Наші спільні зусилля зробили Наше підприємство таким, яким ми його бачимо сьогодні, – потужним і сучасним. Саме високий рівень професіоналізму наших фахівців став складовим успішної діяльності. І сьогодні це підприємство, на якому працює більше 1000 осіб, яке складається з центральної оперативної диспетчерської, 15 відділень ЕМД з 31 пунктом постійного базування бригад ЕМД, відділу медицини катастроф. Цілодобово екстрену медичну допомогу надають 72 бригади.
   За ці роки вдалося створити єдину диспетчерську службу (центральна-оперативна диспетчерська) з прийняття звернень громадян з усієї області, навчально-тренувальний відділ, відкрито додатково 7 пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги, 6 пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги були переведені у нові приміщення, розроблені маршрути транспортування пацієнтів в заклади охорони здоров’я області.
   Бригади забезпечені сучасним медичним обладнанням, лікарськими засобами відповідно до протоколів.
  Проведено капітальні ремонти приміщень, придбано комплекти спеціального одягу для працівників екстреної медичної допомоги.
   Було придбано нові санітарні автомобілі типу В та С, що дало можливість на 100% оновити автомобільний парк. На даний час всі 72 бригади працюють на нових санітарних автомобілях.
   Свою високу кваліфікацію Волинська екстренка не раз підтверджувала, здобуваючи призові місця і на всеукраїнських, і на міжнародних професійних змаганнях.
   Підприємство має сертифікат відповідності системи управління якістю вимогам Національного стандарту ДСТУ ISO серії 9001-2015.
   У 2020 році колектив КП «ВОЦЕМДМК» відзначений ГРАМОТОЮ Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».
    Генеральна дирекція Всеукраїнського науково-дослідного центру ефективного управління спільно з Радою експертів Міжнародної іміджевої програми «Лідери 21століття» визнали КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради кращим підприємством України у 2021 році.
    КП «ВОЦЕМДМК» у 2022 році отримав ПЛАТИНОВУ відзнаку у премії EMS Angels Awards, за видатні досягнення у догоспітальному лікуванні інсульту.
    З початку повномаштабної війни працівники КП «ВОЦЕМДМК» працюють для наближення нашої ПЕРЕМОГИ.
     Для потреб Збройних сил України було передано 11 санітарних автомобілів, у грудні 2022 проведено акцію «Автомобілі для ЗСУ», та придбано 4 автомобілі, кевларові шоломи з наушниками; оптичний приціл, бронежилети з пластинами; радіостанції, комплект шин до позашляховика для ЗСУ .
    Наші бригади у жовтні 2022 та січні 2023 брали участь у наданні медичної допомоги жителям на деокупованих територіях Херсонської області.
   Вітаємо всіх працівників екстреної медичної допомоги! Ви день і ніч, цілодобово – щомиті в повній готовності, працюєте, поспішаєте на виклик, знімаєте біль, рятуєте життя.
    Для Вас це не просто робота, Ви вкладаєте в нею душу.
    Дякуємо Вам за цю працю і бажаємо здоров’я під мирним небом України!