24 лютого 2021 року відбулася Підсумкова відеоселекторна медична рада Комунального підприємства ««Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради щодо роботи Центру за 2020 рік та перспективи розвитку на 2021 рік.

    Директор підприємства Володимир ШМАЛЬ доповів про важкий, у зв’язку з пандемією, 2020 рік для всього колективу підприємства. Виділив головні аспекти плану розвитку на 2021 рік

   Основним завданням служби екстреної медичної допомоги є організація та забезпечення надання екстреної медичної допомоги населенню області. На виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» рішенням обласної ради від 25.01.2013 року №16/2 створений Комунальний заклад «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». На виконання рішення Волинської обласної ради від 20 грудня 2018 року №22/29 «Про реорганізацію комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»21.06.2019р. створено  Комунальне підприємство «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинськоїобласної ради».

   Структура  підприємства: центральна оперативна диспетчерська, 19 відділень ЕМД та 26 пунктів постійного базування бригад ЕМД, у яких функціонує 72 бригади екстреної медичної допомоги, з них 18 лікарських та 54 фельдшерських бригад ЕМД. Радіус дій бригад екстреної медичної допомоги становить  приблизно 30 км.

   Бригади ЕМД у 2020 році були оснащені відповідно до вимог наказу МОЗ України від 05.06.2020 року № 1311 «Про затвердження Примірного табеля  оснащення структурних підрозділів системи екстреної медичної допомоги» – 100,0% лікарськими засобами, 100,0% виробами медичного призначення, 100% засобами транспортної іммобілізації, 100,0% ектрокардіографами, 100,0% кардіодефібриляторами.

   Комунальне підприємство «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у 2020 році  забезпечило безперебійне цілодобове прийняття звернень на лінію «103» та надання екстреної медичної допомоги мешканцям Волинської області при раптових захворюваннях, нещасних випадках та проводилась ургентна госпіталізація пацієнтів в заклади охорони  здоров’я області.

    За 12 місяців 2020 року  в центральну оперативну диспетчерську надійшло 175449 звернень громадян про екстрену медичну допомогу,  здійснено виїздів – 129077.

   Для боротьби з пандемією, у підприємстві створено 18 спеціалізованих бригад ЕМД.

    На виконання наказу   обласного управління охорони «Про оптимізацію  заходів  щодо профілактики  поширення  гострого респіраторного  захворювання, спричиненого  COVID-19» на  базі  оперативно-диспетчерської  служби  Центру створено «гарячу лінію»  для оперативного   інформування  населення  щодо  отримання  медичної допомоги  у разі появи  симптомів, схожих  на коронавірусну інфекцію ( COVID-19).

    Згідно вимог НСЗУ  центральна оперативна диспетчерська  підприємства підключена до інформаційно-аналітичної системи «Централь103». Завдяки цьому НСЗУ має достовірну статистику щодо кількості звернень та виїздів бригад ЕМД, часу доїзду на місце події та  кількості проведених госпіталізацій.

    За звітний період автопарк Центру поповнився 17 новими  автомобілям, (16 автомобілів типу В марки Сitroen Jumper, 1 – Renault Duster).

 Усі бригади ЕМД Центру забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами транспортної іммобілізації, електрокардіографами, кардіодефібриляторами та іншою медичним обладнанням в повному об’ємі, в т.ч. 14 апаратів ШВЛ.

    Технічне обслуговування санітарних автомобілів проводиться у планово-обов’язковому порядку і сприяє  зниженню кількості непланових ремонтів.

    З нагоди Дня медичного працівника колектив КП «ВОЦЕМДМК» привітав народний депутат України Вячеслав Рубльов, який  вручив  почесну ВІДЗНАКУ та ГРАМОТУ Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». Фонд Ігоря Палиці  «Тільки разом»   придбав  для Центру 229 комплектів спецодягу для бригад ЕМД  та 61 комплект форми для диспетчерів.

    Підвищенню професійної майстерності працівників ЕМД сприяла робота навчально-тренувальноговідділу.

   Згідно листів-прохань від громадських організацій, загальноосвітніх шкіл області  навчально-тренувальний відділ здійснив  14 виїзних майстер-класів, тренінгів з надання домедичної допомоги для 659 бажаючих з видачею відповідних сертифікатів. Працівники відділу провели 4  майстер-класи по надання домедичної допомоги для 530 школярів.

    Навчально-тренувальний відділ продовжив співпрацю із Комунальною установою ВОР «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» та взяв   участь в освітній програмі   «Безпечний пішохід» у  громадах  Волинської області.

    Так в лютому 2020р.  2 бригади ЕМД взяли участь у V Всеукраїнському зимовому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Кременецьке медичне ралі 2020» (м.Кременець,Тернопільської області), на якому бригада відділу медицини катастроф   зайняла ІІ місце серед вітчизняних команд, а бригада Ківерцівського відділення зайняла І місце на одному з конкурсних етапів.

   В організації надання екстреної медичної допомоги пріоритетними залишаються:

  • госпіталізація пацієнтів з діагнозом «Гострий інфаркт міокарду» STEMI в реперфузійні центри  м.Луцька та м. Ковеля;
  • проведення тромболітичної терапії при транспортуванні пацієнта більше 90 хв.;
  • госпіталізація пацієнтів з важкими травмами китиці, важкою опіковою травмою у Волинський обласний опіковий центр та центр реконструктивно-відновленої хірургії;
  • госпіталізація дітей віком до 18 років з травмами  у ВОДТМО;
  • госпіталізація дітей віком до 6 років з хірургічною патологією у ВОДТМО.
  • передача неекстрених викликів у ЗОЗ ПМСД;

Перспективи розвитку на 2021 рік:

  1. Відкриття нових пунктів постійного базування бригад ЕМД ( с. Шклинь- Горохівське відділення ЕМД, с. Кримне-Старовижівське відділення ЕМД та с. Крать – Турійське відділення ЕМД).
  2. Придбання нових санітарних автомобілів, взамін зношених санітарних автомобілів.
  3. Придбання манекенів для проведення навчань працівників бригад ЕМД.
  4. Створення системи радіозв’язку комунального підприємства, що дасть можливість забезпечити якісний, оперативний та надійний, незалежний від інших провайдерів, зв’язок бригад ЕМД з центральною оперативною диспетчерською та іншими структурними підрозділами закладу, що особливо важливо в умовах надзвичайної ситуації або при військових діях.
  5. Встановленя сонячної електростанції над приміщенням ЦОД (м.Луцьк, вул. Словацького, 28), що забезпечить енергетичну незалежність комунального підприємства та дасть можливість приймати участь у державній програмі енергозбереження та енергоефективності.
  6. Проведення реконструкції існуючих будівель (м.Луцьк, вул. Словацького, 28) з добудовою адміністративних приміщень та сучасного інтерактивного навчально-тренувального центру.
  7. Забезпечити належні умови для роботи  адміністративно-господарського персоналу Центру екстреної медичної допомоги.