Сьогодні,  10 лютого 2022 року у КП «ВОЦЕМДМК» за участю заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта, представників всіх структурних підрозділів відбулась річна підсумкова медична нарада.

  З доповіддю виступив директор Володимир Шмаль, який зазначив, що у 2021 році працівники КП «ВОЦЕМДМК» забезпечували цілодобовий прийому звернень за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги, надавало екстрену медичну допомоги відповідно до стандартів надання екстреної медичної допомоги.

  Робота підприємства в цілому була направлена на:

– підвищення якості та доступності медичного обслуговування населення (відкриття нових пунктів базування);

– покращення матеріально – технічної бази підприємства (ремонти приміщень, придбання медичного обладнання, лікарських засобів, засобів індивідуального захисту та санітарних автомобілів).

   Станом на 31.12.2021р. мережа відділень (пунктів) ЕМД у Волинській області складається з 15 відділень, відділу медицини катастроф, 30 пунктів базування бригад ЕМД.

  Було відзначено роботу центральної оперативної диспетчерської (ЦОД). Старші лікарі, лікарі консультанти, молодші спеціалісти з медичною освітою, (диспетчери) проводять диференціацію звернень, скеровують бригади, надають консультації по телефону.

  Зазначено, що всі бригади ЕМД Центру на 100% забезпечені засобами індивідуального захисту, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами транспортної іммобілізації, електрокардіографами, кардіодефібриляторами та іншим медичним обладнанням.

  Бригади ЕМД дотримувались клінічних маршрутів при госпіталізації пацієнтів з підозрою на гострий мозковий інсульт та підозрою на гострий інфаркт міокарду з елевацією сегмента ST.

  Було наведено порівняльний аналіз ключових показників 2014-2021 років, зокрема кількість викликів: всього; при раптових захворюваннях та станах; нещасних випадках та травмах; виїзди до хронічно хворих; перевезення пацієнтів, породіль до лікувальних закладів і травмпунктів; безрезультатні та технологічні виїзди. Відзначено кількість госпіталізацій, кількість виїздів на дорожньо-транспортні пригоди, кількість проведених реанімаційних заходів, з них 22 успішні.

  Особлива увага була приділена закупівлі санітарного транспорту.

  У 2021році автомобільний парк поповнено на 54 автомобілі.

  Також увага була приділена фінансуванню підприємства, особливо за рахунок договору з НСЗУ. Було зазначено середньомісячні заробітні плати лікарів, молодших спеціалістів з медичною освітою та водіїв.

  Висвітлено обсяг медичних послуг, які зобов’язані надавати бригади ЕМД за договором НСЗУ у 2022 році.

  Зазначено питання, вирішення яких вплине на подальший розвиток системи екстреної медичної допомоги області.

  На закінчення директор Володимир Шмаль подякував працівникам підприємства за проведену роботу.

  На нараді з підсумками роботи Нововолинського відділення ЕМД за 2021 рік виступила завідувач відділення ЕМД Терещук А.П.

  Найактивніше працював у 2021 році відділ медицини катастроф, про що у своєму виступі зазначила завідувач відділу Цьось О. А.

  Також з підсумками роботи Рожищенського відділення ЕМД за 2021 рік виступила фельдшер з медицини невідкладних станів (відповідальна особа) Томчук А.М.

  Виступив медичний директор КП «ВОЦЕМДМК» Анатолій Каленюк, який зазначив про важливість роботи навчально-тренувального відділу для якого у 2021 році було придбано обладнання, що дасть можливість покращити навчанням як медичних так і немедичних працівників. Було зазначено про необхідність дотримання клінічних протоколів у наданні медичної допомоги.

  Також виступив медичний директор з оперативної роботи Андрій Абрамов, який висвітлив «План розвитку Єдиної системи екстреної медичної допомоги Волинської області на 2022 рік», зазначив про розвиток аеромедичної евакуації .

  Андрій Абрамов зазначив, що на даний час бригади екстреної медичної допомоги повинні бути в постійній готовності у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

  Тільки спільними зусиллями працівників КП «ВОЦЕМДМК» можливо забезпечити населення області якісною екстреною медичною допомогою.