Сьогодні ми хочемо привідкрити завісу роботи центральної оперативної диспетчерської (ЦОД) екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Волинській області

В цілому за добу 8 диспетчерів прийому та напрямку опрацьовують 500- 600 дзвінків, надають більше 200 консультацій та приймають більше 300 викликів для виїзду бригад ЕМД.


Всі автомобілі екстреної медичної допомоги відслідковуються системою GPS .
Диспетчери ЦОД відслідковують рух санітарних автомобілів та у разі потреби відправляють на виклик ту бригаду, яка знаходиться найближче, оскільки в таких випадках час і справді на вагу золота.
Існує алгоритми розмов на всі випадки: ДТП, на надзвичайні ситуації, на серцеві напади тощо.
Бувають випадки, коли людина не може пояснити, що наразі сталося, тому диспетчер намагається розпитати більше, щоб отримати інформацію та прийняти рішення, чи буде здійснено виїзд ЕМД, чи даний пацієнт переадресовується до сімейного лікаря.
ЦОД та бригади ЕМД забезпечені гаджетами з програмним забезпеченням ОДС 103.
Програма працює так: надходить звернення до диспетчера, фіксується номер, з якого телефонують, крім тих випадків, коли він прихований. Далі записуються основні скарги, адреса. І виклик нередається на бригаду. Вона вже їде, а диспетчер ще додатково опитує того, хто зателефонував, аби уточнити скарги, при необхідності надає рекомендації, що можна зробити пацієнту до приїзду бригади ЕМД.


Тепер ви знаєте, що відбувається у проміжку між вашим дзвінком та приїздом до вас бригади ЕМД і усвідомлюєте важливість спокійних та коректних відповідей на запитання диспетчера.
Якісна робота Центральної оперативної диспетчерської, це запорука успіху надання екстреної медичної допомоги

