У КП “ВОЦЕМДМК” перша група парамедиків складала кваліфікаційний іспит МОЗ України
20 березня на базі навчально-тренувального відділу КП “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” перша група парамедиків у складі 12 осіб складала кваліфікаційний іспит Міністерства охорони здоров’я України для здобуття спеціалізації “екстрена медицина” та кваліфікації “парамедик”.
На початку іспиту до парамедиків звернувся т.в. о директора КП “ВОЦЕМДМК” Юрій Романішин. Він побажав усім успіхів та наголосив, що здобуті знання і навички обов’язково стануть в нагоді під час роботи.
“Бажаю вам продемонструвати високий рівень знань та практичних навичок. Це ваш новий крок у професійному зростанні. Нехай він буде вдалим”, – сказав Юрій Романішин.
“Будьте впевнені та спокійні. Пам’ятайте: ви все знаєте і вмієте. Бажаю усім гарних результатів. За вами майбутнє екстреної медичної допомоги. Це велика честь, що сьогодні у вас приймають іспит професіонали екстреної медицини”, – додав медичний директор КП “ВОЦЕМДМК” Анатолій Каленюк.
Кандидат медичних наук, доцент кафедри екстреної та симуляційної медицини Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, відповідальна за перепідготовку кадрів в системі екстреної медичної допомоги України, консультантка ВООЗ з питань медичної освіти Галина Цимбалюк коротко розповіла, яким чином проходитиме іспит. Вона закликала парамедиків емоційно налаштуватися і пам’ятати, що у них є вдосталь часу.
“Сьогодні на базі навчально-тренувального відділу КП “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” проходить перший кваліфікаційний практичний іспит для колишніх фельдшерів з медицини невідкладних станів для отримання кваліфікації “парамедик”. Постанова Кабміну №1114 передбачає, що до складу бригади екстреної медичної допомоги відтепер входять парамедик та екстрений медичний технік. Щоб забезпечити якісну перепідготовку кадрів в Україні на базі всіх обласних центрів екстреної медичної допомоги створені навчально-тренувальні відділи. У них працюють високваліфіковані інструктори, які здатні якісно навчати медичний персонал. До 2028 року усі парамедики мають пройти навчальні курси та здобути спеціалізацію “екстрена медицина”, – наголосила Галина Цимбалюк.
До складу кваліфікаційної комісії МОЗ України були включені інструктори з інших обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – Вінниці, Івано-Франківська, Києва та Чернівців, а також фахівці ДЗ “УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України”.
Кваліфікаційний іспит проходив на трьох локаціях і складався з трьох частин. Парамедики демонстрували екзаменаторам свої практичні навички при наданні допомоги травмованому постраждалому, а також дорослим і дитячим пацієнтам у критичному стані. Кожен учасник іспиту виконував роль лідера бригади у складі 3 осіб, демонструючи професійні навички в умовах, максимально наближених до реальних викликів.
Успішна здача іспиту дозволить парамедикам отримати спеціалізацію “екстрена медицина” та кваліфікацію “парамедик”.