У КП “ВОЦЕМДМК” розпочалося навчання сьомої групи парамедиків для здобуття спеціалізації “екстрена медицина”

2 червня на базі навчально-тренувального відділу КП “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” розпочалося навчання сьомої групи парамедиків у рамках підвищення кваліфікації для здобуття спеціалізації “екстрена медицина”.

Перед початком навчання до групи звернувся медичний директор КП “ВОЦЕМДМК” Анатолій Каленюк. Він нагадав, що після здачі трьох внутрішніх екзаменів на парамедиків чекає кваліфікаційний іспит МОЗ України. І висловив сподівання, що часова пауза між навчанням та складанням іспиту МОЗ буде незначною.

“Кожна хвилина у вашій роботі може врятувати чиєсь життя. Тому навчайтеся старанно, прагніть досконалості, розвивайте командну взаємодію. Бажаю успіхів у навчанні, професійного зростання та хороших емоцій від курсу”, – зазначив т.в.о директора КП “ВОЦЕМДМК” Юрій Романішин.

Навчання розпочалося із семінару по забезпеченню прохідності дихальних шляхів, який провела інструктор з надання догоспітальної допомоги навчально-тренувального відділу Наталія Гомон. Після цього курсанти отримали змогу відпрацювати відповідні навички на манекенах.

Даний курс складається з трьох навчальних програм:
– “Менеджемент дорослого пацієнта у критичному стані та розширені реанімаційні заходи на етапах надання екстреної медичної допомоги”;
– “Менеджемент дитини в критичному стані та розширені реанімаційні заходи на етапах надання екстреної медичної допомоги”;
– “Менеджмент травмованих різних вікових груп на етапах надання екстреної медичної допомоги. Особливості надання допомоги при масових випадках”.

Він також включений у загальноукраїнську систему “Безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я”.

Після успішної здачі трьох внутрішніх іспитів парамедики будуть допущені до кваліфікаційного іспиту, який проводитиме комісія МОЗ. Це дозволить їм в подальшому отримати спеціалізацію “екстрена медицина”.

Нагадаємо, що 20-21 березня на базі навчально-тренувального відділу КП “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” вперше відбувся кваліфікаційний іспит Міністерства охорони здоров’я України для здобуття спеціалізації “екстрена медицина” та кваліфікації “парамедик”.