У КП “ВОЦЕМДМК” стартував цикл навчання з підвищення кваліфікації фельдшерів
12 листопада з метою реалізації положень, передбачених наказом Міністерства охорони здоров’я від 16 лютого 2024 року №262 “Деякі питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників екстреної медичної допомоги”, на базі навчально-тренувального відділу КП “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” розпочався цикл перепідготовки та підвищення кваліфікації фельдшерів.
Загальна тривалість курсу навчання становить 12 днів. Він включає три навчальні програми:
– “Менеджемент дорослого пацієнта у критичному стані та розширені реанімаційні заходи на етапах надання екстреної медичної допомоги”;
– “Менеджемент дитини в критичному стані та розширені реанімаційні заходи на етапах надання екстреної медичної допомоги”;
– “Менеджмент травмованих різних вікових груп на етапах надання екстреної медичної допомоги. Особливості надання допомоги при масових випадках”.
Даний цикл навчання включений у загальноукраїнську систему “Безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я”.
Усі фельдшери, присутні на курсі, пройшли теоретичну частину навчання на платформі “PROMETHEUS”.
У першій групі навчатиметься 18 медичних працівників. Після проходження курсу вони, за умови успішної здачі трьох іспитів, будуть допущені до кваліфікаційного іспиту, який проводитиме комісія МОЗ. Це дасть їм можливість в подальшому отримати спеціалізацію “екстрена медицина”.
У вступному слові медичний директор КП “ВОЦЕМДМК” Анатолій Каленюк коротко розповів про програму навчання, закликав усіх учасників серйозно віднестися до тренінгу та побажав успішно здати іспити.
Заступниця директора по роботі з фахівцями з базовою та неповною вищою медичною освітою Лариса Данилюк додаткову увагу акцентувала на доброзичливій атмосфері, яка є запорукою успішного відпрацювання медичних практик.
“Згідно з постановою “Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної медичної допомоги” з 1 січня 2025 року для роботи в бригадах екстреної медичної допомоги фахівці, які займають посади фельдшерів з медицини невідкладних станів, повинні мати професійну кваліфікацію парамедик. А фахівці, які займають посади водіїв, для роботи у складі бригади парамедиків повинні мати професійну кваліфікацію екстрений медичний технік. Тому зараз у нас триває період інтенсивних навчань. Тож бажаю усім отримати максимум знань та відшліфувати свої вміння і навички на практичних заняттях”, – зазначив директор КП “ВОЦЕМДМК” Володимир Шмаль.