Укуси змій. Як вберегтися.

    Літом та восени зростає кількість відвідувань лісової місцевості та водойм і, відповідно, зростає ризик контакту з отруйними плазунами. В Україні зустрічаються три види отруйних гадюк, а також вужі, полози, гекони, ящірки та черепахи.

Що робити при укусі змії?

    Для надання вчасної та ефективної допомоги не панікуйте та починайте діяти із тверезою головою.
В першу чергу, забезпечте безпеку постраждалого та рятівника. Необхідно відігнати або знищити плазуна, оскільки він може атакувати повторно.

   Коли загрози немає, необхідно уражену частину тіла (зазвичай, це кінцівка) знерухоміти, звільнити від одягу та прикрас. На місце укусу накладіть стерильну пов’язку. При наявності – дайте постраждалому протиалергічний лікарський засіб. Під час транспортування бажано уражену кінцівку покласти на підвищення, а постраждалому давати пити воду. Якщо є можливість, до рани покладіть лід, обгорнутий в тканину.

    Бажано мінімізувати будь-які маніпуляції з місцем укусу, в тому числі не рекомендується накладати джгути, відсмоктувати отруту з рани (збільшується ризик зараження людини, в роті якої опинилася отрута). Категорично заборонено давати постраждалому алкоголь.
   Найважливішим в допомозі є якнайшвидше транспортування постраждалого до лікувального закладу для введення протизміїного антитоксину.

    Як вберегтися від укусів змій:

  • одяг – довгі штани з цупкої тканини, які потрібно заправляти у високі чоботи;
  • безпека місця – уважно оглядайте місце, куди плануєте сісти. Бажано постукати палицею по землі щоб відлякати змій. Не торкайтеся руками неперевірених предметів (стовбури дерев, каміння тощо);
  • не робіть різких рухів – змії агресивні тільки коли відчувають загрозу, тому при зустрічі з плазуном краще завмерти або спокійно, без різких рухів відійти.

 

Навчально-тренувальний відділ,

Комунального підприємства “ВОЦЕМДМК”