Сьогодні, 07.07.2022 року, після реорганізації навчально-тренувального відділу комунального підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради відкрито новий, просторий навчальний зал площею 60м2 .
   Участь в урочистому відкритті взяли: голова Волинської військової державної адміністрації- Юрій ПОГУЛЯЙКО, голова Волинської обласної ради- Григорій НЕДОПАД, начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації Юрій ЛЕХКОДУХ, заступник Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради – Ірина ЧЕБЕЛЮК, в.о.ректора комунального закладу вищої освіти «Волинський медичний інститут» – Тетяна ПАСТРИК, директор комунального підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – Володимир ШМАЛЬ.
   Присутні ознайомились з роботою навчально-тренувального відділу та наявним обладнанням.
Навчально-тренувальний відділ створений 01 лютого 2019 року. На даний час в штаті відділу працюють 4 працівники: завідувач (лікар з медицини невідкладних станів) та 3 фельдшера з медицини невідкладних станів навчально-тренувального відділу. Працівники відділу пройшли сертифіковані курси від Європейської ради реанімації, Литовської асоціації парамедиків транзиторну програму за напрямком «Екстрена медична допомога» на базі Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського та ITLS.
   На даний час у навчально-тренувальному відділі наявні: манекен для відпрацювання практичних навичок по забезпеченню прохідності дихальних шляхів; автоматичний зовнішнішній дефібрилятор; манекен-симулятор дорослої людини для відпрацювання навичок надання розширеної невідкладної допомоги Resusci Anne Simulator; манекен Crash Kelly -STD з розширеним набором модулів травм для навчання навичкам евакуації і рятування; манекен дитини для навчання розширених навичок порятунку життя; манекен дитини для СЛР з контролем серцевих ритмів та виконання внутрішньокісткового доступу; симулятор пологів базовий; манекен для відпрацювання внутрішньокісткового доступу; манекен для відпрацювання навичок конікотомії; манекен для тампонування ран; мішок АМБУ реанімаційний дорослий та дитячий; ларингоскоп з набором клинків; манекени для відпрацювання навичок проведення серцево-легеневої реанімації: дорослого (Little Anne QCPR); підлітка (Laerdal Junior QCPR); новонародженого ( Laerdal Baby ); тренувальний автоматичний зовнішній дефібрилятор; симулятор-торс пологів; тренувальний набір NIO внутрішньокісткового доступу для дорослих та дітей.
    Ремонт приміщення навчального залу навчально-тренувального відділу проведено за кошти підприємства.
  На базі навчально-тренувального відділу регулярно проводяться заняття для вдосконалення навичок медичних працівників. Нове приміщення дасть можливість проводити симуляційні тренінги та навчання для великих груп медичних працівників виїзних бригад екстреної медичної допомоги підприємства, так і для працівників інших закладів охорони здоров’я області. Крім того навчання проводяться для працівників екстрених служб, освіти, культури та інших професій, які можуть надати домедичну допомогу та врятувати життя.
    З початком воєнних дій в 2022 році навчально-тренувальним відділом було проведено навчання для 5509 осіб (з них військових-1296 осіб, цивільного населення – 4213 осіб).
    Запрошуємо Всіх до співпраці.